Ztížený rozvod: Kdy soud manželství nerozvede?

Za jakých zákonných podmínek soud nerozvede manželství? Odpověd se dozvíte v právním článku.
koupě bytu v exekuci

Ztížený rozvod

V rámci občanského zákoníku se rozlišuje z praktického hlediska rozvod dohodou, sporný rozvod a ztížený rozvod. Tento rozvod představuje situaci, kdy soud manželství nerozvede, přestože je soužití manželů rozvráceno.


Kdy soud manželství nerozvede?

Soud manželství nerozvede, pokud je rozvod v rozporu:

  • se zájmem nezletilého dítěte manželů, které nenabylo plné svéprávnosti, který je dán zvláštními důvody, přičemž zájem dítěte na trvání manželství soud zjistí i dotazem u opatrovníka jmenovaného soudem pro řízení o úpravu poměrů k dítěti na dobu po rozvodu, nebo

  • se zájmem manžela, který se na rozvratu porušením manželských povinností převážně nepodílel a kterému by byla rozvodem způsobena zvlášť závažná újma s tím, že mimořádné okolnosti svědčí ve prospěch zachování manželství, ledaže manželé spolu již nežijí alespoň po dobu tří let.


Konzultace s právníkem

Řešíte ztížený rozvod a nevíte si rady? Nezávazně nás kontaktujte.

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darování nemovitosti mimo rodinu
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti mimo rodinu

Právní úprava darovaní nemovitosti je zakotvena v občanském zákoníku. Darování nemovitosti mimo rodinu lze realizovat na základě darovací smlouvy společně s podáním návrhu na vklad vlastnického práva na katastrálním úřadě. Více poradíme v článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Ztížený rozvod: Kdy soud manželství nerozvede?

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.