Ztížený rozvod: Kdy soud manželství nerozvede?

Za jakých zákonných podmínek soud nerozvede manželství? Odpověd se dozvíte v právním článku.
koupě bytu v exekuci

Ztížený rozvod

V rámci občanského zákoníku se rozlišuje z praktického hlediska rozvod dohodou, sporný rozvod a ztížený rozvod. Tento rozvod představuje situaci, kdy soud manželství nerozvede, přestože je soužití manželů rozvráceno.


Kdy soud manželství nerozvede?

Soud manželství nerozvede, pokud je rozvod v rozporu:

  • se zájmem nezletilého dítěte manželů, které nenabylo plné svéprávnosti, který je dán zvláštními důvody, přičemž zájem dítěte na trvání manželství soud zjistí i dotazem u opatrovníka jmenovaného soudem pro řízení o úpravu poměrů k dítěti na dobu po rozvodu, nebo

  • se zájmem manžela, který se na rozvratu porušením manželských povinností převážně nepodílel a kterému by byla rozvodem způsobena zvlášť závažná újma s tím, že mimořádné okolnosti svědčí ve prospěch zachování manželství, ledaže manželé spolu již nežijí alespoň po dobu tří let.


Konzultace s právníkem

Řešíte ztížený rozvod a nevíte si rady? Nezávazně nás kontaktujte.

Sdílet článek na sociálních sítích

Darování nemovitosti 2023
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti 2023

Darování nemovitosti je oblíbený převod vlastnického práva zejména mezi rodinnými příslušníky. Jak sepsat darovací smlouvu se dozvíte v následujícím článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Ztížený rozvod: Kdy soud manželství nerozvede?

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.