Střídavá péče

Střídavá péče v roce 2020 je nadále jednou z možností péče o nezletilé dítě. Jaké jsou bližší specifika této péče?

Když se rodiče nedokáží dohodnout

V případě rozvodu manželství soud neschválí rozvod do doby než je rozhodnuto o péči o dítě v době po rozvodu manželství. Právní možnosti řešení péče o dítě, když se rodiče nedokáží dohodnout, jsou následující:

  • výlučná péče o dítě jednoho z rodičů
  • společná péče o dítě
  • střídavá péče

Spor o péči o nezletilé dítě vzniká také v případě rodičů, kteří nejsou manželé v rozvodovém řízení, ale nejsou schopni se dohodnout na péči o dítě po rozchodu.


Střídavá péče o dítě

Střídavá péče obvykle představuje rovnoměrné střídaní péče o dítě oběma rodiči. Dítě se předává druhému rodiči do péče obvykle v týdenním nebo dvoutýdenním intervalu.

Při rozhodování soudu o péči o dítě se chrání nejlepší zájem dítěte, a to k zajištění jeho fyzického, mravního a citového vývoje včetně zkoumání vztahu dítěte k rodičům a dalším příbuzným.


Střídavá péče a výživné

V rámci střídavé péče existuje mýtus, že se nehradí výživné na dítě. Soud stanovující střídavou péči také vymezí výživné na dítě oběma rodičům, kdy velmi záleží na příjmech jednotlivých rodičů. Pokud jsou příjmy téměř stejné, pak reálně žádný s rodičů nehradí výživné. Příjmy jednotlivých rodičů jsou však obvykle rozdílné, a proto jeden z rodičů je povinen hradit o něco vyšší výživné než druhý z rodičů.


Žádost o střídavou péči

Žádost o střídavou péči a pomoc v soudním sporu doporučuji přenechat na kvalifikovaném advokátovi.

Kontaktujte mne nezávazně v případě zájmu o konzultaci zdarma ve věci střídavé péče.

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Střídavá péče

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz