Sporný rozvod

Sporný rozvod nastává v případech, kdy manželé nejsou schopni se dohodnout na rozvodu manželství. Jaká jsou specifika tohoto rozvodu?

Když se manželé nedokáží dohodnout

Vhodným řešením rozvodu manželé je rozvod dohodou, který představuje obvykle nejrychlejší, nejméně psychicky náročné a také nákladově přiměřené řešení rozvodu manželství.

Pokud se však manželé nejsou schopni dohodnout na rozvodu dohodou, pak nastupuje sporný rozvod dle občanského zákoníku. Rozvodové řízení se řídí občanským soudním řádem a zákonem o zvláštních řízeních soudních.


Před rozvodem je nutné vyřešit péči o nezletilé dítě

Soud manželství nerozvede do doby než bude rozhodnuto o péči o nezletilé dítě v době po rozvodu manželství. Před rozvodovým řízením je tedy řešeno soudní řízení o péči o dítě, kdy se stanoví výlučná, společná nebo střídavá péče o dítě. Rovněž se v tomto řízení řeší otázka výživného.

Jakmile je pravomocně vyřešena péče o nezletilé dítě, pak se řeší rozvodové řízení v rámci sporného rozvodu.

Rozvod manželství u soudu

Ve sporném rozvodu se zjišťuje příčina rozvratu manželství. Soud zahájí rozvodové řízení ve sporném rozvodu na návrh jednoho z manželů a k rozvodu manželství je nutný pravomocný rozsudek soudu o rozvodu manželství.

Chcete více informací k rozvodu manželství v roce 2020? Přečtete si můj článek: Žádost o rozvod manželství v roce 2020. Otázky a odpovědi. Vzor ke stažení zdarma.


Vypořádání majetku

Rozvodem manželství však není automaticky vypořádáno společné jmění manželů. Jestliže se manželé nedohodnou na vypořádání společného jmění manželů smírnou cestou, pak nastane soudní spor o vypořádání majetku.


Ceník rozvodového právníka

Zajímáte se o cenu právních služeb rozvodového právníka? Můžete navštívit stránku zde anebo mne zavolat, či napsat.


Konzultace zdarma s právníkem

Řešíte rozvod manželství, ať již dohodou nebo sporný rozvod a potřebujete konzultaci zdarma s advokátem? Můžete mne kontaktovat, poskytnu vám konzultaci zdarma k rozvodu manželství.

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Sporný rozvod

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz