Sepsání žádosti o rozvod

Řešíte sepis žádosti o rozvod manželství a nevíte k jakému soudu žádost směřovat? Víte, jaká je výše soudního poplatku pro rozvodové řízení? Odpovědi naleznete v našem článku.

Příslušný soud k rozvodu

K rozvodu manželství je příslušný soud, v jehož obvodu mají nebo měli manželé poslední společné bydliště v České republice, bydlí-li v obvodu tohoto soudu alespoň jeden z manželů; není-li takového soudu, je příslušný obecný soud manžela, který nepodal návrh na zahájení řízení, a není-li ani takového soudu, obecný soud manžela, který podal návrh na zahájení řízen. Takto stanovuje zákon o zvláštních řízeních soudních, který upravuje rozvodové řízení.


Rozvodové řízení a soudní poplatek

Rozvodové řízení lze zahájit na návrh pouze jednoho z manželů nebo společným návrhem obou manželů (pokud se jedná o tzv. rozvod dohodou). Nikdo jiný není oprávněn podat návrh na rozvod manželství (např. tchyně).

Soudní poplatek za rozvodové řízení je ve výši 2.000,- Kč.


Zvažte rozvod dohodou

Rychlým, komplexním a nejméně „bolestivým“ řešením rozvodu manželství je tzv. rozvod dohodou.

Pokud řešíte rozvod manželství a potřebujete právní pomoc, kontaktujte mne.

Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Sepsání žádosti o rozvod

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz