Rozvodový právník

Rozvodový právník musí být schopen naslouchat svému klientovi a navrhnout řešení rozvodu manželství, které bude pro klienta nejméně emočně a finančně nákladné.

Několik druhů rozvodu manželství

Občanský zákoník stanovuje několik druhů rozvodu manželství, a to konkrétně:

 • nesporný rozvod (rozvod dohodou). Pokud jsou manželé schopni a ochotni se dohodnout na podmínkách rozvodu, pak je nesporný rozvod vhodné řešení rozvodu manželství. Více k nespornému rozvodu se dozvíte v článku Rozvod dohodou v roce 2020,

 • sporný rozvod. Jestliže není možný rozvod dohodou, pak nastává sporný rozvod. Tento způsob rozvodu je samozřejmě emočně, finančně a časově náročnější, avšak často nevyhnutelný.  Více ke spornému rozvodu se dozvíte v článku Sporný rozvod,

 • ztížený rozvod. Ztížený rozvod je specifickým rozvodem manželství, který nastává pouze za splnění určitých zákonných podmínek. Více ke ztíženému rozvodu se dozvíte v článku Ztížený rozvod: Kdy soud manželství nerozvede?.

Rozvodový právník by měl být schopen klienta provést všemi těmito druhy rozvodu.


Rozvodový právník jako psycholog?

Rozvodový právník je často nikoliv pouze advokátem pro svého klienta, ale také psychologem, který se snaží korigovat strany k dohodě, pokud je možná. Od rozvodového právníka byste měli očekávat a požadovat:

 • precizní znalost platného rodinného práva včetně rozhodovací praxe soudů,
 • praktické zkušenosti z rozvodu manželství,
 • schopnost empatického jednání,
 • kvalitní právní pomoc při sepisu potřebné dokumentace.


Rozvodový právník a cena právních služeb

Cenová politika rozvodových právníků je různá. V rámci nesporného rozvodu (rozvodu dohodou) lze obvykle předem domluvit celkové finanční náklady pro přípravu veškeré rozvodové dokumentace. U sporného a ztíženého rozvodu se obvykle hradí hodinová odměna. 

Řešíte rozvod manželství? Můžete mne nezávazně kontaktovat. Úvodní konzultace je zdarma.

Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
 • +420 774 691 988
 • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Rozvodový právník

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

 • +420 774 691 988
 • info@pravnipomoconline.cz