Co jsou „rozvodové papíry“

Mezi časté dotazy klientů v rámci rozvodu manželství patří požadavek na zaslání „rozvodových papírů“. Jak chápat „rozvodové papíry“ se dozvíte v dnešním článku.

Rozvodové papíry

Rozvodové papíry chápeme jako potřebnou dokumentaci pro rozvod dohodou.

Podmínky pro rozvod dohodou vymezuje občanský zákoník. Konkrétně se jedná o splnění těchto podmínek:

  • ke dni zahájení řízení o rozvod trvalo manželství nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí (pojem nežijí nutně neznamená, že manželé musí již žít odděleně),
  • manželé, kteří jsou rodiči nezletilého dítěte, které nenabylo plné svéprávnosti, se dohodli na úpravě poměrů tohoto dítěte pro dobu po rozvodu a soud jejich dohodu schválil,
  • manželé se dohodli na úpravě svých majetkových poměrů, svého bydlení, a popřípadě výživného pro dobu po tomto rozvodu.


Při splnění těchto podmínek nezjišťuje soud příčiny rozvratu manželství.

Rozvod dohodou je rychlým a komplexním řešením ukončení manželství. Z hlediska nákladů se také jedná zpravidla o levnější řešení oproti spornému rozvodu.

V rámci praxe advokátky, která řeší pro klienty rozvody manželství, považuji rozvod dohodou za nejvhodnější formu rozvodu, která poměrně „snadno a rychle“ zajistí rozvod manželství, péči o nezletilé děti a vypořádání majetkových manželských vztahů.


Kde získat rozvodové papíry?

Dokumentaci pro rozvod dohodou s ohledem na řešení majetkových manželských poměrů a obvykle také péče o nezletilé děti nedoporučuji řešit prostřednictvím různých vzorů z internetu.


Rozvodové papíry online

Právní pomoc při přípravě dokumentace pro rozvod dohodou mohu poskytnout online bez nutnosti osobní schůzky (v případě zájmu je osobní schůzka samozřejmě možná). Postačí mne nezávazně kontaktovat k domluvě právní služby. 


Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz


Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print

NEZÁVAZNÝ KONTAKT NA PRÁVNÍKA

Kontaktujte mne k řešení vašeho právního dotazu. Ozvu se vám co nejdříve.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Co jsou „rozvodové papíry“

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz