Pozor na zvýšení poplatku na katastru nemovitostí

Od letošního roku nastalo navýšení poplatku za vkladové řízení na katastru nemovitostí, a to na dvojnásobek oproti roku 2019. Jaká je tedy nová výše poplatku?

Převod nemovitosti na katastru

Zvažujete darování, koupi nebo prodej nemovitosti? Kromě přípravy převodní smlouvy  a následné ověření podpisů na smlouvě musíte také vyplnit a podat formulář návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Při zahájení tohoto vkladového řízení vzniká povinnost k úhradě správního poplatku.


Nová výše poplatku

Poplatek za vklad na katastru nemovitostí tak činí 2.000,- Kč od 1. ledna 2020.


Převodní smlouva na míru

Potřebujete kvalitní smlouvu k převodu nemovitosti? Nezávazně mne kontaktujte k domluvě a určení přesné ceny právní služby.


Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz


Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Pozor na zvýšení poplatku na katastru nemovitostí

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz