Náhrada mzdy při neplatném rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem

Zaměstnanec má právo na náhradu mzdy nebo platu při neplatném rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem. Jak však musí zaměstnanec postupovat, aby měl právo na náhradu mzdy nebo platu?

Právo na náhradu mzdy

Zákoník práce stanovuje při neplatném rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem, že pracovní poměr zaměstnance trvá nadále a zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci náhradu mzdy nebo platu.

Avšak při splnění podmínky, že zaměstnanec oznámil písemně bez zbytečného odkladu zaměstnavateli, že trvá na tom, aby jej zaměstnavatel nadále zaměstnával.


Průměrný výdělek

Náhrada mzdy nebo platu náleží zaměstnanci ve výši průměrného výdělku ode dne, kdy oznámil zaměstnavateli, že trvá na dalším zaměstnávání, až do doby, kdy mu zaměstnavatel umožní pokračovat v práci nebo kdy dojde k platnému skončení pracovního poměru.

Pozor na lhůty k podání žaloby na určení neplatnosti výpovědi.

Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Náhrada mzdy při neplatném rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz