Kupní smlouva na nemovitost. Otázky a odpovědi. Vzor ke stažení zdarma.

Řešíte prodej nebo koupi nemovitosti? Pak bude nutné připravit kvalitní kupní smlouvu k převodu nemovitosti, ať se jedná o byt, dům nebo pozemek. V tomto článku poskytnu odpovědi na některé otázky související s kupní smlouvou na nemovitost.

Musí být kupní smlouva na nemovitost písemná?

Ano, kupní smlouva na nemovitost musí být písemná, nestačí ústní smlouva.

Co musí obsahovat kupní smlouva na nemovitost?

Zejména řádné označení prodávajícího a kupujícího. Přesné vymezení nemovité věci (především u bytových jednotek nastává nesprávné označení, které vede k zamítnutí vkladu na katastru). Závazek prodávající předat nemovitost kupujícímu a převést vlastnictví na kupujícího a závazek kupujícího přijmout nemovitost a uhradit kupní cenu. Samozřejmé je stanovení kupní ceny a ideálně také způsobu její úhrady. Závěrem místo a den podpisu a samotný podpis prodávajícím a kupujícím. Také doporučuji stanovit lhůty pro předání nemovitosti kupujícímu. 

Mimo základní náležitosti kupní smlouvy se uvádí obvykle řada prohlášení k právní ochraně prodávajícího anebo kupujícího. 

Osobně doporučuji přípravu kupní smlouvy přenechat na advokátovi, jelikož se jedná o převod hodnotné věci.

Právní náležitosti kupní smlouvy na nemovitost stanovuje občanský zákoník a katastrální zákon.

Jakým způsobem uhradit kupní cenu?

Obvyklým a bezpečným způsobem je úschova kupní ceny u notáře nebo advokáta až do splnění podmínek výplaty kupní ceny uvedených v kupní smlouvě na nemovitost.

Je nutné ověření podpisů na smlouvě?

Ano, je nutné úředně ověřit podpisy prodávajícího a také kupujícího. Podpisy lze ověřit na České poště v rámci služby CzechPoint, u notáře nebo advokáta.

Jaký je poplatek za převod nemovitosti na katastru?

2.000,- Kč

Kde získat vzor kupní smlouvy zdarma?

Vzor jednoduché kupní smlouvy na pozemek naleznete v dolní části úvodní stránky tohoto webu nebo postačuje kliknout zde. Každý převod nemovitosti je individuální, kdy důrazně doporučuji nechat přípravu smlouvy na profesionálovi.

Kolik stojí kupní smlouva od právníka?

Ceny jsou různé. Obvyklá cena za přípravu kupní smlouvy u mne je 4.000,- Kč. K určení přesné ceny mne postačuje nezávazně kontaktovat.

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Kupní smlouva na nemovitost. Otázky a odpovědi. Vzor ke stažení zdarma.

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz