Kupní smlouva na nemovitost online

Kupní smlouva na nemovitost online, rychle a odborně od právníka? Tuto právní službu vám mohu poskytnout.
Právník online

Co musí kupní smlouva obsahovat?

Zcela základní náležitosti kupní smlouvy na nemovitost:

  • označení prodávajícího a kupujícího,
  • přesné vymezení nemovité věci,
  • závazek prodávající předat nemovitost kupujícímu a převést vlastnictví na kupujícího a závazek kupujícího přijmout nemovitost a uhradit kupní cenu,
  • stanovení kupní ceny a způsobu její úhrady,
  • závěrem místo a den podpisu a samotný podpis prodávajícím a kupujícím (úředně ověřeny).

Mimo základní náležitosti se stanovuje zpravidla řada prohlášení k právní ochraně smluvních stran. Podstatné právní předpisy pro kupní smlouvu na nemovitosti jsou občanský zákoník a katastrální zákon.


Jak na koupi nemovitosti zatížené hypotékou

Kupní smlouva na nemovitost online může být sepsána prostřednictvím mých právních služeb také pro případ koupě nemovitosti zatížené hypotékou.

Existuje několik variant řešení pro koupi nemovitosti zatížené hypotékou. Zpravidla se jedná o předčasné splacení současné hypotéky na nemovitosti nebo převzetí původní hypotéky kupujícím. Více informací se dozvíte v samostatném článku ZDE.


Úschova kupní ceny nemovitosti

Při řešení způsobu úhrady kupní ceny nemovitosti doporučuji s ohledem na hodnotu transakce a poskytnutí jistoty smluvním stranám využít advokátní, notářskou nebo bankovní úschovu kupní ceny nemovitosti.

Více informací o advokátní úschově se dozvíte v samostatném článku ZDE.


Pozor na vzory z internetu

Využití vzorů kupní smlouvy na nemovitost stažené z internetu se nemusí vyplatit. Na internetu lze dohledat řadu vzorů různé právní kvality. Jelikož koupi nemovitosti průměrný člověk podstupuje jednou nebo dvakrát za život, pak je na zvážení každého, zda takto hodnotnou transakci realizuje prostřednictvím vzorů z internetu.


Kupní smlouva na nemovitost online

Kupní smlouvu k převodu domu, bytu nebo pozemku pro vás mohu připravit bez nutnosti osobní schůzky. Veškerou domluvu a podklady lze zajistit emailovou a telefonickou komunikací.

Kupní smlouva na nemovitost online je právní služba mojí advokátní praxe, kterou pro vás mohu realizovat za předem stanovenou odměnu.


Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.czSdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print

NEZÁVAZNÝ KONTAKT NA PRÁVNÍKA

Kontaktujte mne k řešení vašeho právního dotazu. Ozvu se vám co nejdříve.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Kupní smlouva na nemovitost online

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz