Kupní smlouva na nemovitost online

Kupní smlouva na nemovitost online, rychle a odborně od právníka? Tuto právní službu vám mohu poskytnout.
Kupní smlouva na nemovitost zatíženou hypotékou

Co musí kupní smlouva obsahovat?

Zcela základní náležitosti kupní smlouvy na nemovitost:

  • označení prodávajícího a kupujícího,
  • přesné vymezení nemovité věci,
  • závazek prodávající předat nemovitost kupujícímu a převést vlastnictví na kupujícího a závazek kupujícího přijmout nemovitost a uhradit kupní cenu,
  • stanovení kupní ceny a způsobu její úhrady,
  • závěrem místo a den podpisu a samotný podpis prodávajícím a kupujícím (úředně ověřeny).

Mimo základní náležitosti se stanovuje zpravidla řada prohlášení k právní ochraně smluvních stran. Podstatné právní předpisy pro kupní smlouvu na nemovitosti jsou občanský zákoník a katastrální zákon.


Jak na koupi nemovitosti zatížené hypotékou

Kupní smlouva na nemovitost online může být sepsána prostřednictvím mých právních služeb také pro případ koupě nemovitosti zatížené hypotékou.

Existuje několik variant řešení pro koupi nemovitosti zatížené hypotékou. Zpravidla se jedná o předčasné splacení současné hypotéky na nemovitosti nebo převzetí původní hypotéky kupujícím. Více informací se dozvíte v samostatném článku ZDE.

kupní smlouva na nemovitost online


Úschova kupní ceny nemovitosti

Při řešení způsobu úhrady kupní ceny nemovitosti doporučuji s ohledem na hodnotu transakce a poskytnutí jistoty smluvním stranám využít advokátní, notářskou nebo bankovní úschovu kupní ceny nemovitosti.

Více informací o advokátní úschově se dozvíte v samostatném článku ZDE.

Ceník advokátní úschovy


Pozor na vzory z internetu

Využití vzorů kupní smlouvy na nemovitost stažené z internetu se nemusí vyplatit. Na internetu lze dohledat řadu vzorů různé právní kvality. Jelikož koupi nemovitosti průměrný člověk podstupuje jednou nebo dvakrát za život, pak je na zvážení každého, zda takto hodnotnou transakci realizuje prostřednictvím vzorů z internetu.


Kupní smlouva na nemovitost online

Kupní smlouvu k převodu domu, bytu nebo pozemku pro vás můžeme připravit bez nutnosti osobní schůzky. Veškerou domluvu a podklady lze zajistit emailovou a telefonickou komunikací.

Sdílet článek na sociálních sítích

Darování nemovitosti 2023
Nemovitostní právo

Darování nemovitosti 2023

Darování nemovitosti je oblíbený převod vlastnického práva zejména mezi rodinnými příslušníky. Jak sepsat darovací smlouvu se dozvíte v následujícím článku.

Celý článek

NEZÁVAZNÝ KONTAKT

Kontaktujte nás k řešení vašeho právního dotazu. Ozveme se vám co nejdříve.

Nezávazná poptávka - Kupní smlouva na nemovitost online

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktujeme, abychom mohli provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.