Kontrola kupní smlouvy právníkem 2021

Kontrola kupní smlouvy advokátem zajistí právní ochranu vašeho majetku při koupi nemovitosti.
darovací smlouva s věcným břemenem

Kontrola kupní smlouvy právníkem

Kupujete nebo prodáváte nemovitost a druhá strana vám předložila kupní smlouvu k podpisu? Zvažte využití kontroly kupní smlouvy advokátem k ochraně vašeho majetku. Převod nemovitosti je transakce obvykle v řádech milionů korun, kterou je vhodné zajistit také kvalitní smluvní dokumentací.

V rámci převodu nemovitosti se podepisuje řada dokumentace, a to obvykle:

  • rezervační smlouva;
  • smlouva o smlouvě budoucí kupní;
  • kupní smlouva;
  • případná úschovní smlouva kupní ceny;
  • návrh na vklad pro vklad vlastnického práva na katastru nemovitostí.


K tématu koupě nemovitosti z právního hlediska jsme připravili článek pro server bezporadce.cz, který si můžete přečíst kliknutím ZDE.


Revize kupní smlouvy

Kontrola smlouvy právníkem by měla znamenat základní rychlou kontrolu smluv a upozornění na rizika. Po dohodě s klientem je vhodné provést následnou revizi kupní smlouvy advokátem k nastavení smluvních podmínek k ochraně majetku a zájmů klienta.

Pokud jsou obě strany převodu nemovitosti zastoupeny advokátem, pak je výsledkem vyjednávání zpravidla kompromis smluvního nastavení podmínek převodu.

Před uzavřením kupní smlouvy na nemovitost lze také doporučit provést kontrolu právního stavu nemovitosti (například z hlediska váznoucích dluhů a věcných břemen na nemovitosti).

kontrola kupní smlouvy právníkem


Koupě bytu od developera

Komplexní kontrolu a revizi smluvní dokumentace představuje koupě bytu od developera, kdy se jedná o dlouhodobější proces kontroly řady smluv a dohod včetně dokumentace od financují banky. Kontrola kupní smlouvy právníkem je v tomto případě navazující službou po kontrole předchozí dokumentace.

Pokud řešíte koupi bytu od developera, pak doporučujeme samostatný článek kliknutím ZDE.


Odpovědnost advokáta za kontrolu smlouvy

Kontrola kupní smlouvy právníkem by měla být provedena advokátem, který je pojištěný pro případ odpovědnosti za škodu klientovi při pochybení.

V praxi se lze setkat s různými pokoutníky, kdy skutečnost, že jednáte s advokátem si můžete ověřit online nahlédnutím do seznamu advokátů na webu České advokátní komory.


Kontrola kupní smlouvy právníkem online

Kontrola kupní smlouvy právníkem může být realizována online z pohodlí vašeho domova. Můžete nás nezávazně kontaktovat k domluvě právní pomoci a přesného stanovení výše odměny za kontrolu kupní smlouvy.

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print

NEZÁVAZNÝ KONTAKT NA PRÁVNÍKA

Kontaktujte mne k řešení vašeho právního dotazu. Ozvu se vám co nejdříve.
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Kontrola kupní smlouvy právníkem 2021

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • info@pravnipomoconline.cz