Jak řešit neplatnou výpověď z pracovního poměru

Rychlá právní pomoc při řešení neplatné výpovědi z pracovního poměru ze strany zaměstnavatele.

Právní analýza neplatnosti výpovědi

Při řešení otázky neplatnosti výpovědi z pracovního poměru, kterou obdržel zaměstnanec (popř. okamžitého zrušení pracovního poměru) je zásadní odborná právní analýza advokátem.

Právní analýza výpovědi z pracovního poměru poskytne zaměstnanci posouzení, zda je výpověď neplatná z právního hlediska a lze tak doporučit další postup směřující k určení neplatnosti výpovědi nebo byl naopak postup zaměstnavatele oprávněný.


Pozor na lhůty

V rámci řešení neplatnosti výpovědi z pracovního poměru je zásadní rychlost. Lhůty k uplatnění neplatnosti výpovědi jsou velmi striktní dle zákoníku práce.

Neplatnost výpovědi je nutné uplatnit u soudu nejpozději ve lhůtě 2 měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit výpovědí. V poslední den lhůty musí žaloba dojít přímo soudu, nepostačuje odeslání žaloby poštou v poslední den lhůty.

Pokud máte pochybnosti o platnosti výpovědi z pracovního poměru, pak doporučuji jednat rychle a vyhledat kvalifikovaného advokáta k posouzení oprávněnosti výpovědi a zvolení dalšího právního postupu.


Právo na náhradu mzdy

Při stanovení neplatnosti výpovědi z pracovního poměru trvá nadále pracovní poměr zaměstnance a vznikne právo zaměstnance na náhradu mzdy nebo platu. Zaměstnanec však musí splnit podmínku, že oznámil písemně bez zbytečného odkladu zaměstnavateli, že trvá na tom, aby jej zaměstnavatel nadále zaměstnával.


Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Jak řešit neplatnou výpověď z pracovního poměru

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz