Jak na rozvod dohodou

Rozvod dohodou představuje rychlé a komplexní řešení ukončení manželství. Postačuje splnit několik zákonných podmínek.

Vhodné řešení pro rozvod manželství

Rozvod dohodou představuje ideální řešení nepříjemné životní události rozvodu manželství. Jaké náležitosti musí být splněny, aby se jednalo o rozvod dohodou?


Podmínky pro rozvod dohodou

Rozvod snadno a rychle představuje tzv. rozvod dohodou, který umožňuje občanský zákoník při splnění těchto podmínek:

  • ke dni zahájení řízení o rozvod trvalo manželství nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí,
  • manželé, kteří jsou rodiči nezletilého dítěte, které nenabylo plné svéprávnosti, se dohodli na úpravě poměrů tohoto dítěte pro dobu po rozvodu a soud jejich dohodu schválil,
  • manželé se dohodli na úpravě svých majetkových poměrů, svého bydlení, a popřípadě výživného pro dobu po tomto rozvodu.

Pokud jsou splněny tyto zákonné podmínky, pak soud, který rozhoduje o rozvodu manželství, již nezjišťuje příčiny rozvratu manželství.


Komplexní řešení rozvodu

Rozvod dohodou je dle mojí zkušenosti rychlým a komplexním řešením rodinných vztahů při ukončení manželství. Z hlediska nákladů se také jedná obvykle o nejlevnější řešení oproti spornému rozvodu.


Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Jak na rozvod dohodou

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz