Darování nemovitosti v roce 2020

Jak na darování nemovitosti v roce 2020 po právní stránce? Postačuje sepsat pouze darovací smlouvu nebo je nutné vyplnit také další dokumentaci? Odpovědi naleznete v článku.

Darovací smlouva a návrh na vklad

Darování nemovitosti v roce 2020 se bude realizovat stejným způsobem jako v předchozím roce, a to:

  • sepsáním platné darovací smlouvy, která bude obsahovat veškeré zákonné náležitosti. Nezapomeňte, že podpisy dárce a obdarovaného musí být úředně ověřeny;
  • vyplněním a podáním návrhu na vklad vlastnického práva pro katastr nemovitostí. Přílohou návrhu na vklad bude darovací smlouva. Jedná se o formulář pro katastr k úspěšnému darování. Podpisy na návrhu na vklad nemusí být úředně ověřeny oproti darovací smlouvě.


Převod nemovitosti v rodině

Darování nemovitosti představuje jednoduché řešení převodu nemovitostí zejména v rodině. V praxi se setkávám s obtížemi na katastru nemovitostí, kdy je darování katastrem zamítnuto pro nesprávné uvedené nemovitosti v darovací smlouvě nebo návrhu na vklad.


Darovací smlouva na míru

Nejste si jisti správným sepisem darovací smlouvy a chcete smlouvu na míru s garancí právní bezchybnosti? Můžete využít mých právních služeb. Darovací smlouvu a návrh na vklad mohu pro vás připravit online bez nutnosti osobní schůzky.


Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Darování nemovitosti v roce 2020

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz