Advokátní úschova

Advokátní úschova kupní ceny nemovitosti představuje osvědčené a bezpečné řešení úschovy. Při koupi nemovitosti doporučuji využití advokátní nebo notářské úschovy kupní ceny nemovitosti k ochraně smluvních stran.

Koupě nemovitosti a advokátní úschova

Koupě nemovitosti je obvykle transakce v řádech milionů, avšak prodávajícího a kupujícího, kteří se obvykle setkávají poprvé v životě. Pro právní ochranu smluvních stran je tak vhodné zvážit způsob úhrady kupní ceny nemovitosti prostřednictvím advokátní úschovy.

V rámci kupní smlouvy a smlouvy o advokátní úschově se specifikují detailně podmínky k uvolnění finančních prostředků prodávajícímu, a to obvykle po úspěšném zápisu vlastnictví nemovitosti pro kupujícího do katastru nemovitostí.

Jako další běžné podmínky k uvolnění kupní ceny nemovitosti patří výmaz práv třetích osob, které váznou na prodávané nemovitosti a vztahují se k závazkům prodávajícího. Kupní smlouva a smlouva o advokátní úschově umožňuje nastavení podmínek úhrady kupní ceny dle požadavků smluvních stran.


Advokátní úschova a pojištění advokáta

Advokát musí splňovat řadu zákonných a etických podmínek k výkonu svého povolání oproti případným pochybným subjektům, které nabízejí úschovu pokoutně bez pojištění odpovědnosti za škodu klientovi.

Advokát je povinen být pojištěn při výkonu svého povolání. V současné době jsem pojištěna pro odpovědnost za škodu až do výše 15 mil. Kč. 


Ceník advokátní úschovy

Advokátní úschova a ceny této právní služby jsou různé. V rámci mojí advokátní praxe při úschově kupní ceny nemovitosti:

do 1.000.000,- Kč: 4.000,- Kč

do 2.000.000,- Kč: 4.500,- Kč

do 5.000.000,- Kč: 6.500,- Kč

do 10.000.000,- Kč: 8.000,- Kč

v ostatních případech dohodou


Jiné formy úschovy

Mimo advokátní úschovu jsou využívány v praxi při převodu nemovitostí také notářské a bankovní úschovy kupní ceny nemovitosti. Vždy záleží na preferencích smluvních stran jakou zvolí formu úschovy. 


Mgr. Aneta Lachmannová, advokátka projektu pravnipomoconline.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print
darovací smlouva na byt
Nemovitostní právo

Právník na nemovitosti

Nemovitostní právo patří mezi moje specializace advokáta. Ať již řešíte darování nemovitosti, koupi nemovitosti nebo nájemní právo, můžete se na mne obrátit.

Celý článek
Nemovitostní právo

Revize kupní smlouvy na nemovitost

Koupě nemovitosti představuje obvykle transakci v řádech milionů korun, kterou realizujeme jen několikrát za život. Revize kupní smlouvy vám může pomoci ochránit takto hodnotný převod nemovitosti.

Celý článek

Konzultace zdarma

Nezávazně mne kontaktujte k řešení vašeho právního dotazu. Poskytnu vám telefonickou konzultaci zdarma v rozsahu 20 minut ke zjištění vašeho právního problému a domluvě dalšího postupu.
  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz

Nezávazná poptávka Advokátní úschova

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat nezávaznou poptávku právních služeb, na základě které Vás kontaktuji, abych mohla provést nacenění služeb a následně pomoci s řešením právního problému.

  • +420 774 691 988
  • info@pravnipomoconline.cz